Bi̇lkent Holdi̇ng


Bilkent Holding'in temelleri, 1968 yılında inşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından kurulan Dilek İnşaat ile atılmış, 1969 yılında Tepe Ağaç Metal ve Makina Sanayi ile Meteksan şirketleri kurulmuş ve 1986 yılında ise gerçekleştirilen yeniden yapılanma sürecinde şirketler, Bilkent Holding çatısı altında toplanmıştır.


50 yıldan kısa sürede faaliyet alanını kapsamlı bir biçimde genişleten Holding; inşaat, mobilya üretimi, perakende, matbaacılık, savunma sanayii, güvenlik, spor merkezleri, sigorta, turizm, enerji, gayrimenkul, hizmet sektörlerinde faaliyet göstermekte ve sahip olduğu iştirakleriyle havalimanı ve deniz otobüsleri işletmeciliğinde de etkin olarak yer almaktadır. Holding, bu sektörlerde yurt içinde edindiği tecrübeyi Afrika, Amerika, Avrupa Ülkeleri, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri, Orta Doğu, ve Rusya’daki operasyonlarıyla yurt dışına taşımaktadır.

Kısa sürede faaliyet alanını ve coğrafi kapsamını başarılı bir biçimde büyüten Bilkent Holding, güvenilir ve saygın kaynaklar tarafından yayınlanan istatistiklere göre Türkiye'nin en büyük 50 şirketler topluluğu arasında yer almakta ve Holding'in şirketleri, kendi sektörlerinde edindikleri lider konumlarını korumaktadır.

 Bilkent Holding’in vizyonu;

Faaliyette bulundugu tüm sektörlerde “en iyi işi” yaparak Bilkent Holding ve şirketlerini dünya markası  haline getirmek ve

Çevreye ve insana saygıyı vazgeçilmez ilkeler olarak benimseyip sürdürülebilir bir dünyanın yaratılmasına katkıda bulunmaktır.

 Bilkent Holding’in misyonu;

Çağdaş, güvenilir, rekabetçi ve dinamik yönetim anlayışıyla faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde elde ettiği kaynakları Bilkent Üniversitesi’ne aktarmak suretiyle dünyanın önde gelen eğitim kurumları arasında yer alma hedefine katkıda bulunmaktır.


Taahhüt ve Projeler Grubu

İnşaat, savunma sanayii ve matbaacılık sektörlerinde ilkleri gerçekleştiriyoruz.


Sanayi ve Ticaret Grubu

Profesyonel ve mükemmelliyetçi üretimi ile kusursuz hizmet anlayışını ülkenin dört bir yanına taşıyoruz.


Bireysel Hizmetler Grubu

Alanında uzman kadroları ile keyifli ve güvenli ortamlar yaratıyoruz.


Yönetim Destek Hizmetleri

Verimlilik ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde Bilkent Holding ve şirketlerine hizmet veriyoruz.

Bilbak

Kurumsal Hizmetler Grubu

Müşteri memnuniyeti ilkesi ile ihtiyaçlara yönelik çözümler üreterek yenilikçi markalar yaratmayı hedefliyoruz.


Yatırım Şirketleri

Yenilikçi bakış açısı ile son teknoloji kullanarak ayrıcalıklı bir hizmet sunuyoruz.